עיצוב חנויות

 

עיצוב חנויות

תכנון ועיצוב חנויות, עיצוב הוא הרבה מעבר לאסתטיקה, מה שעובד הוא תכנון נקודת מכירה באופן מדויק ועיצוב טוב, מכוון מטרה ומשולב, המגביר ייעול ומשרת בו זמנית את הצרכן, הקמעונאי והמותגים.

מחקר, ניסיון, יצירתיות ופריצת דרך מחשבתית עושים עיצוב מדויק ותכנון נבון של לאי אאוט והולכת לקוח, תהליך שרבים מהקמעונאים אינם מודעים אליו ולא מעודכנים בשינויים שהתרחשו.

אנו מספקים שירותי ייעוץ קמעונאי ופתרונות חכמים לבעיות מורכבות, יוצרים חללים קמעונאים המגבירים מחזור ורווח,  תוך שמירה על זהות מותגית עקבית משולבת.

 

פתיחת חנות, קטנה כגדולה, הינה פרויקט מורכב. התהליך בנוי משלבים רבים והפעלת אנשי מקצוע בתחומים רבים. אחד התחומים הקריטיים ביותר בתהליך הינו השלב של תכנון חנות ועיצוב קמעונאי נכון.  בניגוד לאדריכלים המתכננים חללים ממבט על ועוסקים בעיקר במקרו הגאוגרפי של החלל, מעצב חנויות ואנשי מקצוע בתחום תכנון חנויות עוסקים במיקרו:

א. ארגונומיה והתנהגות הלקוח.

ב. היבט תפעולי של החנות.

ג. היבט שיווקי של Look and Feel

גם מעצבי פנים, מוכשרים ככל שיהיו, יהיו מוגבלים בעבודתם על חנויות ורשתות מזון מכיוון והם מתקשים להכיר את המותג. יהיה להם קל יותר בעבודה עם מסעדות ובתי קפה, שם לאווירה הגאוגרפית/ מבנית יש משקל חשוב.

 

הערך המוסף של B.smart

צוות החברה מביא עמו עשרות שנות ניסיון, מאחוריו יש מאות פרויקטים במגוון תחומים. המפתח החשוב והשילוב המדויק של מומחי שיווק יחד עם אנשי עיצוב תעשייתי בעלי ניסיון רב בעיצוב חללים מסחריים ודמויות מובילות מתחום ההפקה והייצור מביא את החברה לצמרת החברות המובילות בתחום עיצוב ותכנון חנויות.

 1. שילוב אנשים ודמויות מכל התחומים הרלוונטיים.
 2. ניסיון בהקמת מאות חנויות ופרויקטים של הרשתות והחברות הגדולות במשק הישראל. 
 3. הלקוחות של B.smart- כרטיס הביקור של החברה!!! ניתן לראות מקצת הלקוחות של החברה כאן.
 4. חלוצים של פורמטים קמעוניים.
 5. כלל הצוות מורכב מאנשי שטח עם עשרות שנות ניסיון.
 6. יכולת שילוב של טכנולוגיות וחומרים: עץ, זכוכית, פלסטיק ומתכת.

 

שלבים בתכנון חנות

 1. החלטת היזם לפתוח עסק ובחירת חברת B.smart לניהול הפרויקט.
 2. בחירת גודל החלל וניתוח המאפיינים (הבנת החלל ): נגישות, חנייה, נראות של החלל מהדרכים בסביבה, פינוי, כניסה ויציאה ממנו, מיקום השמש-אור וכו'. במקביל לשלב ב' יש לפצח את האסטרטגיה של העסק (למי מוכרים, אלו מוצרים וכיצד מתבצעת המכירה).
 3. תכנון העמדה של החנות: תוכנית ריהוט, מידוף, קופות, הולכת לקוח, סמיכות קטגורית ( מיקום מקררי שתיה למשל וכו').
 4. בניית זהות מותגית לחנות והתאמת הזהות לחלל החנות (צבעים, look and feel, לוגו ועוד). במידה ומדובר בסניף של רשת:  כיצד הקו המיתוגי של הרשת יבוא לידי ביטוי בחנות החדשה ?
 5. בניית מודל של החנות בתלת ממד וקיום סיעור מוחות עם הלקוחות לביצוע שינויים אחרונים.(כלי מצוין לבדיקת העברת המסר)
 6. יציאה לפרויקט- תמחור, ליווי ובקרה של העבודה בכל שלב, בדיקה מול תוכנית עבודה ומול תקציב.
 7. גזירת הסרט- חנוכת בית.

 

עיצוב חללים מסחריים

בבואנו לתכנן ולעצב נקודת מכירה, עוד לפני ההתייחסות לסוג המוצר\שרות ללקוחות וכדומה, נבחן את התנאים הסביבתיים הקיימים ונבדוק למעשה כיצד אלו משפיעים מראש על החלטות שיתקבלו בהמשך, בין השאר מבחינת סידור נכון של חנות:

 

 • שטח –  בתחומים רבים יש שטח מינימאלי הנדרש לניהול העסק. היתרון בחללים עם שטח קטן- יותר קל למצוא אותם מאשר חנויות גדולות יותר במיקומים טובים- היות ויש יותר חנויות פנויות או נישות פנויות ברחובות וקניונים. יתרון שני הוא האחזקה -עלות השכירות נמוכה יותר יחסית ויותר קל וזול לנקות ,למזג ולהאיר. החיסרון בחלל קטן מדי הוא פגיעה ביכולת תפעולית, צמצום המגוון שיוצג, מעברים צרים  ומיעוט קהל שניתן לקבל בכל רגע נתון. אין כללים ותקנות לגבי שטחים מינימליים לכל עסק, אבל ניתן להגיד שקיוסק יכול להסתפק בכ20מ"ר, מכולת בכ80 מ"ר מינימום , חנות בגדים גם יכולה התנהל בשטחים של מעל 50 מ"ר, טמבוריה יכולה להתחיל בסביבות 30 מ"ר ( שרות דלפק) ,ומזון מהיר תלוי מאוד בגדול מטבח אחורי והאם מספק מקומות ישיבה שהם חלק משטח חלל החנות.

בכל מקרה, אסור לשכוח את שטח המחסן, שהוא הכרחי כמעט בכל תחום, ויש תחומים בהם הוא אפילו מחיוב על פי חוק(מזון, הסעדה, בתי מרקחת ). מחסן מאפשר התנהלות תקינה עם מיעוט חוסרים.

 • נגישות – נגישות מתייחסת לשני מימדים – במקרו- עד כמה החלל המסחרי שלנו נימצא באזור שניתן להגיע אליו, וכמה קל להגיע- ליד ציר תנועה? ליד תחבורה ציבורית ? קרוב לריכוז קהל מטרה שלנו? בתוך העיר, מחוצה לה ? לסיכום- כמה מאמץ על הלקוח לעשות בכדי להגיע אלינו.

נגישות בהיבט השני מתייחסת לרמת המיקרו- החנות ברחוב ,בקניון? האם יש חניה (חינם ? ) האם קל להגיע לחלל המסחרי- מעלית, מדרגות, חזית בנין? .לא לשכוח נגישות גם לספקים שלנו. חנות שלא ניתן לספק לה בקלות סחורה תמצא עצמה בבעיה בהמשך הדרך .

 • תנאים סביבתיים -כאן כבר נתחיל להתייחס לאלמנטים ספציפיים – כמות הרעש הסביבתי, מצב התאורה (מלאכותי) או תאורה טבעית ? כמות האנשים והעומס באזור, האם יש מגבלות – קירות מעוגלים, מיקומי כניסה ויציאה, ממ"ד ? , עמודים ? מפלסים שונים באותו החלל ? 

 

מרגע שריכזנו את כל המידע הנ"ל, את כל המגבלות והתנאים בתוכם העסק שלנו יוכל לפעול- 

נתקדם לשלב הבא :

 • לקוחות – מה הצרכים והתועלות שהם מחפשים מהמוצר\שרות שלנו ואיך התנאים הסביבתיים משפיעים עליהם : האם אנחנו קרובים אליהם בזמן צריכה מסוים? האם יש לנו יתרון מיקום? האם אנו נמצאים ליד מקום אחר שאליו הגיעו אנו" נספחים "לביקור .
 • מוצר\שרות – אלו הם למעשה הצעת הערך שלנו ללקוחות- בהתאמה ישירה לצרכי הלקוחות אל מול המיקום שלנו ננסה לתכנן הצעת ערך מתאימה. לדוגמא סופרמרקטים גדולים בקניונים -לצד הלקוחות הקבועים של רשתות אלו הנהנים בד"כ מתנועה רבה, חניה רבה ונגישות טובה , יש עוד קהל לקוחות ייחודי והוא עובדי הקניון. אלו בנוסף להיותם לקוחות פוטנציאליים לקניה שבועית גדולה, יעדיפו לקנות כל יום (לעיתים יותר מפעם אחת ) את המזון שלהם בסופר מאשר בדוכני המזון. כמותם יש גם לא מעט לקוחות מזדמנים שמעדיפים קניה זולה ובסיסית יותר מאשר רכישת מזון ברשת מזון מהיר. החנויות האלו צריכות להתאים את עצמן לקהל "משני "זה – ולראיה, ברשתות מזון גדולות בחו"ל הממוקמות בקניונים, בכניסה לחנות, יוקצה אזור שרות ולקניה מהירה- שם ירוכזו כל הפתרונות המהירים :כריכים, סלטים, חטיפים, מעט פירות, מחלקת לחם קטנה  וקופות מהירות ,בנוסף להימצאות כל מוצרים אלו בתוככי החנות בצורה זאת יש התייחסות לתועלת המבוקשת של הלקוחות לקנות בזול ומהר ומבלי לפגוע בפעילות החנות הרגילה.

 

שלב אחרון הוא תכנון חלל מסחרי והתחשבות באלמנטים הבאים :

 • גודל מתקני תצוגה ומיקומם
 • מיקום הקופה\ דלפק- חשוב לזכור שאנשים תמיד ניגשים לדלפק, וכך נמנעים מהסתובבות בחנות
 • סידור חנות מבחינת מיקום כניסה יציאה- האם יש פיקוח ? האם מודעים לכל לקוח שנכנס ? ויצא ?
 • בקניונים ובחללים מסחררים בתוצרת אי- מיקום נקודת הגישה והשרות
 • הולכת לקוח- כיצד נחשוף את הלקוח למגוון ו"לסיפור שלנו "
 • לתכנן מקום לעמוד בו בתור- בעיקר מול קופה- בכדי לא לחסום תצוגות אחרות 

 

אלו רק חלק מהאלמנטים שיש לתת עליהם את הדעת בתכנון ועיצוב חלל מסחרי. אנו בבי סמרט תכננו ועיצבנו מאות !! חנויות. נשמח לסייע לך להשיג את המקסימום מהחלל והמסחרי ומהעסק שלך.

תכנון נכון ועיצוב חלל מסחרי מקצועי זה משהו שעסק מכל סוג צריך, לא משנה כמה גדול או קטן הוא. בין אם אתם צריכים שירות של עיצוב חנות בגדים גדולה מאוד, עיצוב חנות תכשיטים יוקרטיים או עיצוב חנות פלאפל קטנה, הצוות המקצועי שלנו יידע לעזור לכם להפיק ממנה את המיטב. צרו איתנו קשר בהקדם!

 

חברת B.SMART- מומחים בתכנון חנויות

חברת B.SMART   מבית-בוכוולטר בעלת ותק של קרוב ל-30 שנים בשוק הקמעונאי, עוסקת בתכנון חנויות ורשתות גדולות, כמו כן עוסקת בייעוץ ובניהול פרויקטים בתחום: יבוא, יצוא, תכנון, התקנה ושירות של ציוד תצוגה ואחסון.  אנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו לשיחת ייעוץ בטלפון 02-9905891 או במייל.

 

Invalid Displayed Gallery

USAIsrael

לפגישת יעוץ חינם:

053-9372758

 • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
צרו קשר